Metody Leczenia

Osteopatia


Osteopatia to manualny system terapeutyczny, metoda popularna w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Osteopaci różnią się od fizjoterapeutów bardziej zaawansowanym wykształceniem medycznym i szerszym spojrzeniem na patologie układu ruchowego. Osteopata dysponujący wiedzą z anatomii, fizjologii, biomechaniki, neurologii analizuje objawy i kojarzy fakty, by rozpoznać przyczynę choroby.


Osteopatia opiera się przede wszystkim na holistycznym przekonaniu, że organizm człowieka jest całością, a nie sumą niezależnych od siebie organów. Zamiast koncentrować się na wyizolowanych objawach, powinno się brać pod uwagę całą kondycję człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego.


W powstaniu trafnej diagnozy kluczowe jest precyzyjne określenie miejsca i stopnia patologii, co odbywa się manualnie, często w połączeniu z badaniem neurologicznym czy też internistycznym. Na etapie samej terapii używa się różnych technik manualnych.


Osteopatia jest zatem medycyną manualną.


Osteopatia jest nadzieją dla pacjentów, których komfort życia i dobre samopoczucie zaburza uciążliwy, ostry ból, któremu nie jest w stanie pomóc tradycyjna medycyna, także z powodu trudności w postawieniu trafnej diagnozy.


...