Metody Leczenia

Floating – błogi relaks i stan nieważkości w kapsule FloatRest®


Coraz więcej osób, korzystających z formy relaksu, jaką jest floating, uważa, że potrafi ona zdziałać cuda. Według nich to niepowtarzalny sposób na relaks i ukojenie bólu. Stan, którego nie da się opisać słowami. „Floating” – jeszcze dla niektórych tajemnicze słowo oznacza po prostu „płynący, unoszący się”. Można to porównać do unoszenia się w kosmosie, pozbawienia grawitacji, lewitowania.

FloatRest


Czym dokładnie jest ta forma relaksu?

Floating czyli Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej Float R.E.S.T polega na redukcji około 90% bodźców zewnętrznych – odpowiada Marcin Piotrowski, właściciel firmy produkującej kabiny i kapsuły, producent urządzeń do floatingu FloatRest®. Polega na dryfowaniu w kapsule lub kabinie wypełnionej roztworem wody z leczniczą solą Epsom o temperaturze ciała, w odcięciu od bodźców słuchowych, zapachowych i wizualnych. Osoba podlegająca takiej terapii nie odczuwa działania grawitacji – dzięki zanurzeniu w roztworze soli, czuje się jak w stanie nieważkości, jakby lewitowała.

Temperatura roztworu tożsama jest z temperaturą skóry, dzięki czemu nieodczuwalna staje się granica między ciałem a wodą. Kabiny i kapsuły są wyciszone i wyciemnione. W trakcie sesji głęboka cisza, spokój, błogie ciepło oraz stan zbliżony do stanu lewitacji (dzięki nieważkiemu unoszeniu się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli Epsom), wywołują odczucia podobne do tych, których doświadcza dziecko w łonie matki.

- Ze względu na brak jakichkolwiek bodźców-wrażeń oddziaływujących na zmysł słuchu i wzroku, dotyku, czy powonienia, mózg  relaksuje się i osiąga stan głębokiej medytacji (fal Theta) – wyjaśnia Marcin Piotrowski. - Ciało i umysł odpoczywają i regenerują się 4-5 razy szybciej niż w czasie snu. Organizm produkuje substancje przeciwbólowe oraz tzw. hormony szczęścia,  usuwany jest hormon stresu kortyzol, usuwany jest kwas mlekowy(wytworzony podczas np. treningu sportowego). Sesje floatingu pozytywnie wpływają na psychikę, ciało, skórę, mięśnie, stawy i kręgosłup. Kąpiel korzystnie wpływa na kondycję skóry: pilinguje, nawilża, rewitalizuje komórki, ma działanie przeciwzmarszczkowe oraz wspomaga regenerację wewnątrzkomórkową.

Dodatkowym bardzo korzystnym dla zdrowia efektem jest uzupełnienie niedoborów siarki i magnezu przez organizm. Mikroelementy dużo lepiej wchłaniają się przez skórę, tzw. transdermalnie niż przez przewód pokarmowy.

FloatRest


Jest wiele badań klinicznych, naukowych potwierdzających pozytywne efekty terapii floatingowej.

Przed nami rozkwit floatingu w Polsce

Jak informuje Marcin Piotrowski, terapia Float R.E.S.T. rozwijana jest od lat 70. ubiegłego wieku. Jest bardzo popularna w USA, w Europie Zachodniej, a w Polsce jest nowością.

Floating gwarantuje świetne efekty i pomoc osobom potrzebującym zmagającym się z  różnego typu schorzeniami.

Działaniem mediów jest propagowanie naturalnych, zdrowych, nieinwazyjnych metod leczenia w tym floatingu. Coraz więcej się pisze o tym zagadnieniu np. w ostatnim numerze Newsweek Zdrowie ukazał się artykuł o floatingu, również magazyn Fight Expert zamieścił na swoim portalu internetowym artykuł o wykorzystaniu floatingu w sporcie.

Ponadto:

- Obecnie kilkadziesiąt punktów w Polsce nie stanowi dla siebie konkurencji, ponieważ potrzeby rynku są o wiele większe (średnia cena zabiegu 100-150 PLN za zabieg). Nowo powstające punkty mają możliwość zagospodarowania niszy w swoim regionie funkcjonowania biznesu;
- Innowacyjność, zainteresowanie i przyciągnięcie nowych klientów, możliwości skorzystania z programów finansowania na rozwój działalności gospodarczej;
- Biznes nie wymagający specjalistycznej wiedzy ani wyjątkowych umiejętności, przeprowadzamy profesjonalne szkolenie potwierdzone certyfikatami;
- Unikatowe zabiegi wyróżniające hotel, spa czy gabinet.

Jak działają kabiny i kapsuły firmy FloatRest

FloatRest

- Jesteśmy Polską firmą, która zajmuje się produkcją urządzeń do floatingu – mówi Marcin Piotrowski. - W naszym zakładzie produkcyjnym powstają kapsuły i kabiny floatingowe, od początku do końca. Dbamy, aby nasze wyroby były na światowym poziomie, wprowadzamy innowacje np. w powłokę zewnętrzną i wewnętrzną ścian kapsuł i kabin wtopione są jony srebra wg technologii Nano Silver Antibacterial aby zapewnić najwyższą jakość roztworu soli Epsom. Wykorzystujemy podczas procesu produkcji najnowsze technologie, dbamy, aby nasze produkty były tanie i proste w eksploatacji. Mamy wielu zadowolonych klientów w Polsce i za granicą. Oferujemy pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Urządzenia firmy FloatRest to dźwiękoszczelne, elipsoidalne, hermetyczne, czterowarstwowe kabiny lub kapsuły ( kabina jest większa, mogą wejść do niej dwie osoby).

- Są one wypełnione roztworem wody z leczniczą solą Epsom (siarczan magnezu). Utrzymują odpowiednie środowisko do floatingu: ciszę, odpowiednią temperaturę, ciemność ( choć wstępna faza zabiegu floatingu może przebiegać przy dźwięku muzyki relaksacyjnej oraz z uspokajającym niebieskim światłem) – opowiada Marcin Piotrowski. - Są w pełni automatyczne, wszystkie procesy: temperaturę, długość sesji floatingu, długość i częstość procesu filtracji, nagłośnienie, można zaprogramować wg potrzeb.

Istotną kwestią jest ich modułowa budowa. Do otwarcia punktu floatingowego jest potrzebne jedno pomieszczenie na urządzenie floatingowe z panelem sterowania i zapleczem technicznym oraz drugie na recepcję, poczekalnię.

Atesty PHZ:
Atest PZH System podstawowych środków czyszczących (pdf)
Atest PZH Regulatory (pdf)


...