Warsztaty rozwojowe

Warsztat 4 – Linia życia – ścieżki i drogi naszych doświadczeń plus przekaz transgeneracyjny (drzewo rodowe)


Warsztat z linii życia zostanie wzbogacony o informacje na temat tego jak doświadczenia naszych przodków mogą wpływać i warunkować nasze obecne życie. W 2003-2004 roku rozwinęła się gałąź nauki zwana epigenetyką (ponad-genami) , ukazująca mechanizmy jak środowisko i nasze doświadczenia mogą wpływać na nasze geny blokując je lub wybierając jeden z wielu wariantów ekspresji. Najlepiej pokazują to badania nad warunkowaniem na szczurach, które drażniono prądem i rozpylano zapach wiśni, po jakimś czasie warunkowały się one i na sam zapach wiśni reagowały lękowo. Najciekawsze w badaniu było to ,że kontynuowano obserwacje w kolejnych pokoleniach, których nie drażniono prądem. Co się okazało na sam zapach wiśni reagowały lękowo, czyli silna trauma jednego pokolenia została przekazana dalej. Przykładów jest tu tysiące, najciekawsze poznamy na warsztacie.

Praca z własną linią życia stanowi jeden z podstawowych i najważniejszych filarów samorozwoju. Na warsztacie tym każdy z uczestników dowie się jak na obecne doświadczenia życiowe ma wpływ nasza przeszłość, jak nieodreagowane sytuacje potrafią nawracać cyklicznie w nowych odsłonach, innych maskach i nakryciach, często powodując złość, frustrację, gniew, żal, smutek, strach czy pomieszanie. W głowie powstaje pytanie dlaczego ciągle mnie to spotyka, czy to moja wina, czy mogę coś z tym zrobić? Okazuje się ,że kodowanie pewnych wzorców w naszej podświadomości, które dosłownie ściągają na nas określone typy sytuacji, ludzi czy zdarzeń kodowane są bardzo wcześnie. Ma to związek z naszym rozwojem oraz dominującymi falami mózgu w danym okresie życia. Takie kodowanie ma nam pomóc w przetrwaniu, są to mechanizmy używane przez organizmy żywe od początków ich istnienia. Z tym, że życie w obecnych czasach znacznie różni się od tego w dżungli tysiące lat temu i nie zawsze mechanizmy te są dla nas korzystne. Ważna jest umiejętność rozpoznania dominujących emocji, mechanizmów ich powstania i ewolucji w naszym umyśle, które wzorce możemy rozpracować przez świadomość a do których potrzebne jest zejście znacznie głębiej w krainę naszej podświadomości i to na różnych poziomach jej głębi.


- Na warsztacie każdy z uczestników dowie się jakie mechanizmy wpływają na powtarzalność zdarzeń, zachowań, doświadczeń – jak dzisiejsza nauka tłumaczy te zagadnienia
- Każdy przygotuje swoją linię życia w kontekście konkretnego problemu
- Nauczymy się jak dobierać narzędzia terapeutyczne i samorozwojowe do danych sytuacji i emocji
- Będziemy praktykować medytacje z regresją w różnych wydaniach, tak aby każdy doświadczył najlepszych narzędzi dla siebie
- Przygotowanie własnego drzewa rodowego oraz połączenie swojej linii życia z najważniejszymi sytuacjami przodków
- Jak pracować poprzez siebie na sytuacjach przodków
- Oraz wiele, wiele więcej…
- Warsztat będzie na bieżąco dostrajany do pytań i zainteresowań uczestników


Osobami współprowadzącymi będą:
W warsztacie 4 - Joanna Wrześińska oraz Natalia Karulska-Czaja.


Termin: 19-21 listopad 2021


Cena: 1300 zł warsztat + koszt noclegu i wyżywienia (200 zł za dobę w pokoju dwuosobowym z pełnym wyżywieniem – szczegóły można znaleźć na stronie ośrodka)


Prowadzący: Jakub Stępnik


Miejsce: Oczyszczalnia Miejsce – Rozpieszczanie
ul. Ludwików 26, 96-515 Teresin
www.oczyszczalniamiejsce.pl


Celem rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki 300 zł na dane:
J.S. Rehabilitacja i Sport Jakub Stępnik
Nr. Konta: 77 1020 1042 0000 8102 0444 0293 PKO
W tytule prosimy wpisać nazwę i termin warsztatu
10% przychodu z każdego warsztatu będzie przeznaczone na cele charytatywne wybrane wspólnie z grupą ze wspólną intencją
Po wpłacie zaliczki na konto prosimy o wysłanie maila na adres j.s.rehabilitacja@gmail.com z informacją o wpłacie oraz potwierdzeniem na nią.
Zaliczka jest bezzwrotna.


...