Warsztaty rozwojowe

Warsztat 3 – Linia życia – ścieżki i drogi naszych doświadczeń


Praca z własną linią życia stanowi jeden z podstawowych i najważniejszych filarów samorozwoju. Na warsztacie tym każdy z uczestników dowie się jak na obecne doświadczenia życiowe ma wpływ nasza przeszłość, jak nieodreagowane sytuacje potrafią nawracać cyklicznie w nowych odsłonach, innych maskach i nakryciach, często powodując złość, frustrację, gniew, żal, smutek, strach czy pomieszanie. W głowie powstaje pytanie dlaczego ciągle mnie to spotyka, czy to moja wina, czy mogę coś z tym zrobić? Okazuje się ,że kodowanie pewnych wzorców w naszej podświadomości, które dosłownie ściągają na nas określone typy sytuacji, ludzi czy zdarzeń kodowane są bardzo wcześnie. Ma to związek z naszym rozwojem oraz dominującymi falami mózgu w danym okresie życia. Takie kodowanie ma nam pomóc w przetrwaniu, są to mechanizmy używane przez organizmy żywe od początków ich istnienia. Z tym, że życie w obecnych czasach znacznie różni się od tego w dżungli tysiące lat temu i nie zawsze mechanizmy te są dla nas korzystne. Ważna jest umiejętność rozpoznania dominujących emocji, mechanizmów ich powstania i ewolucji w naszym umyśle, które wzorce możemy rozpracować przez świadomość a do których potrzebne jest zejście znacznie głębiej w krainę naszej podświadomości i to na różnych poziomach jej głębi.


- Na warsztacie każdy z uczestników dowie się jakie mechanizmy wpływają na powtarzalność zdarzeń, zachowań, doświadczeń – jak dzisiejsza nauka tłumaczy te zagadnienia
- Każdy przygotuje swoją linię życia w kontekście konkretnego problemu
- Nauczymy się jak dobierać narzędzia terapeutyczne i samo rozwojowe do danych sytuacji i emocji
- Będziemy praktykować medytacje z regresją w różnych wydaniach, tak aby każdy doświadczył najlepszych narzędzi dla siebie
- Oraz wiele, wiele więcej…
- Warsztat będzie na bieżąco dostrajany do pytań i zainteresowań uczestników


Osobami współprowadzącymi będą:
W warsztacie 1A (marcowy), 2, 3 oraz 4 - p. Joanna Frąckiewicz - fizjoterpeutka, naturoterapuetka, terapuetka pracy z ciałem, nauczyciel akademicki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w klinice rehabilitacji w ochojcu.
Od 12 lat fizjoterapeutka, naturoterapeutka, nauczyciel akademicki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej patrzy na ciało człowieka, jego umysł i emocje jak na nierozerwalną całość.
Głównie pracuje jako terapeutka czaszkowo - krzyżowa łączy fizjoterapie mięśniowo - powięziowo - trzewną, medycynę manualną z osteopatyczną pracą na zaburzeniach psychosomatycznych, medycynę konwencjonalna z niekonwencjonalną. Wykorzystując terapie przez ciało wzbogaca sesje o koncepcje pracy zaczerpnięte m.in. z metody A. Lowena S. Pogesa, P.A. Levine,D. Berceli, D.R. Hawkinsa lub Joy Manne oraz wielu innych którzy zauważyli nierozerwalna więź pomiędzy ciałem i umysłem. W trakcie certyfikacji metody TRE. Better Life (link)
Współprowadzącym będzie także Wojciech Tomczyk


Termin: 21-22 lipiec 2021


Cena: 800 zł warsztat + koszt noclegu i wyżywienia (200 zł za dobę w pokoju dwuosobowym z pełnym wyżywieniem – szczegóły można znaleźć na stronie ośrodka)


Prowadzący: Jakub Stępnik


Miejsce: Oczyszczalnia Miejsce – Rozpieszczanie
ul. Ludwików 26, 96-515 Teresin
www.oczyszczalniamiejsce.pl


Celem rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki 300 zł na dane:
J.S. Rehabilitacja i Sport Jakub Stępnik
Nr. Konta: 77 1020 1042 0000 8102 0444 0293 PKO
W tytule prosimy wpisać nazwę i termin warsztatu
10% przychodu z każdego warsztatu będzie przeznaczone na cele charytatywne wybrane wspólnie z grupą ze wspólną intencją
Po wpłacie zaliczki na konto prosimy o wysłanie maila na adres j.s.rehabilitacja@gmail.com z informacją o wpłacie oraz potwierdzeniem na nią.
Zaliczka jest bezzwrotna.


...