Warsztaty rozwojowe

Warsztat 2 – Uwolnienie barier ciała , medytacje i wewnętrzna harmonia


Warsztat ten ma na celu samorozwój poprzez komunikacje z naszym ciałem. W sytuacjach trudnych , gdzie siła emocji ludzi dookoła nas eksploduje jak wulkan, ziemia pod naszymi stopami niemalże drży i dochodzi w erupcji wulkanu z naszego wnętrza. Lawa, która spływa po wulkanie z czasem stygnie po to aby stworzyć kolejną kamienną warstwę na jego powierzchni, tak też się dzieje w naszym ciele. Reakcja na sytuacje, które przewyższają nasze możliwości adaptacyjne zastygają w naszym ciele, ciało zaczyna tworzyć skorupę, pancerze, napięcia o konkretnych wzorcach linii sił, które demonstrują nasze życiowe trudności, z którymi nie byliśmy w stanie sobie poradzić. Kolejne warstwy skalne nakładają się jedna na drugą, tak ,że zaczynamy tracić połączenie z naszym ciałem, z naszym organizmem i w konsekwencji z naszym zdrowiem. Na warsztacie będziemy uczyć się i doświadczać sposobów i metod ,,rozpuszczania”, uwalniania napięć i pancerzy z ciała, uwalniać zawartość wewnętrznej ,,Puszki Pandory” , bolesnych doświadczeń tak aby doświadczyć pełnej swobody, nieograniczoności naszych wewnętrznych zasobów, lekkości ciała i umysłu, zaufania do siebie i świata, odpowiedzi na pytanie: jaki cel miały te doświadczenia?


- Na warsztacie doświadczymy pracy z drżeniami neurogennymi i tym jak można uwalniać napięcia i pancerze mięśniowo-powięziowe w naszym ciele aby poczuć pełnie swobody
- Doświadczymy intensywnej pracy z oddechem oraz potencjału jaki techniki oddechowe mają w sobie - Medytacje uwalniające ładunek emocjonalny i pracę z obserwacją reakcji ciała i umysłu - Pracę z dźwiękiem, uwalnianiem poprzez wibracje mantr, mruczenia oraz naturalne i spontaniczne odgłosy wydobywające się z naszego wnętrza - Oraz wiele, wiele więcej…Zapraszamy - Warsztat będzie na bieżąco dostrajany do pytań i zainteresowań uczestników


Osobami współprowadzącymi będą:
W warsztacie 1A (marcowy), 2, 3 oraz 4 - p. Joanna Frąckiewicz - fizjoterpeutka, naturoterapuetka, terapuetka pracy z ciałem, nauczyciel akademicki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w klinice rehabilitacji w ochojcu.
Od 12 lat fizjoterapeutka, naturoterapeutka, nauczyciel akademicki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej patrzy na ciało człowieka, jego umysł i emocje jak na nierozerwalną całość.
Głównie pracuje jako terapeutka czaszkowo - krzyżowa łączy fizjoterapie mięśniowo - powięziowo - trzewną, medycynę manualną z osteopatyczną pracą na zaburzeniach psychosomatycznych, medycynę konwencjonalna z niekonwencjonalną. Wykorzystując terapie przez ciało wzbogaca sesje o koncepcje pracy zaczerpnięte m.in. z metody A. Lowena S. Pogesa, P.A. Levine,D. Berceli, D.R. Hawkinsa lub Joy Manne oraz wielu innych którzy zauważyli nierozerwalna więź pomiędzy ciałem i umysłem. W trakcie certyfikacji metody TRE. Better Life (link)
Współprowadzącym będzie także Wojciech Tomczyk


Termin: 19-20 lipiec 2021


Cena: 800 zł warsztat + koszt noclegu i wyżywienia (200 zł za dobę w pokoju dwuosobowym z pełnym wyżywieniem – szczegóły można znaleźć na stronie ośrodka)


Prowadzący: Jakub Stępnik


Miejsce: Oczyszczalnia Miejsce – Rozpieszczanie
ul. Ludwików 26, 96-515 Teresin
www.oczyszczalniamiejsce.pl


Celem rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki 300 zł na dane:
J.S. Rehabilitacja i Sport Jakub Stępnik
Nr. Konta: 77 1020 1042 0000 8102 0444 0293 PKO
W tytule prosimy wpisać nazwę i termin warsztatu
10% przychodu z każdego warsztatu będzie przeznaczone na cele charytatywne wybrane wspólnie z grupą ze wspólną intencją
Po wpłacie zaliczki na konto prosimy o wysłanie maila na adres j.s.rehabilitacja@gmail.com z informacją o wpłacie oraz potwierdzeniem na nią.
Zaliczka jest bezzwrotna.


...