Warsztaty rozwojowe

Warsztat 1 – Emocje, medytacja i podróż w siebie


Warsztat ten ma na celu poznanie i podróż w siebie poprzez pracę z emocjami. Emocje potrafią tworzyć silny ładunek, który potrafi nas porwać swoim strumieniem tak mocno, że ciężko jest złapać punkt zaczepienia, racjonalny ogląd sytuacji,wewnętrzny spokój, dystans. Można to porównać do znalezienia się w wirze huraganu, który z coraz większą siłą nami szarga, nie dając możliwości obrony. To jak w szklance wody z "fusiastą" herbatą być jednym z fusów podczas mieszania, gdzie wydaje się niemożliwe wyjście z tego pędzącego prądu. To jak bycie na rozpędzonej szaleńczo karuzeli, gdzie zaciął się system STOP. Szkolenie to ma nauczyć nas jak wejść w punkt neutralnego obserwatora , pozwolić dziać się zjawiskom takimi jakie są, pozwalając im przepływać bez negatywnej czy pozytywnej oceny, wejść w oko cyklonu, najspokojniejsze miejsce w centrum huraganu i z tej perspektywy patrzeć jak wiry zdarzeń wciągają wszystkich i wszystko dookoła, to poczekać jak fusy w herbacie opadną i spojrzeć przejrzyście co jest w szklance i po jej drugiej stronie, mieć swój dodatkowy włącznik i wyłącznik do karuzeli i decydować kiedy chcemy z niej zejść i przyglądać się jak pędzi a kiedy chcemy poddać się dzikiemu szaleństwu doświadczeń. Chodzi tu o świadomość i wybór, kiedy chcemy poddać się nurtowi zdarzeń i czerpać z niego jak najwięcej a kiedy chcemy zrobić krok do tyłu, wycofać się, spocząć, obserwować pędzący dookoła świat.


- Na warsztacie poznamy również koncepcje wchodzenia w stan FLOW, czyli taki, gdzie świadomie wejdziemy w największy i najszybszy wir w huraganie ale nie będzie już rozróżnienia na nas, huragan i pęd, to wszystko stanie się jednym. Stany FLOW zdarzają się najczęściej w osiąganiu przez sportowców rekordów życia, gdzie zanika granica pomiędzy nimi, narzędziem działania a samym działaniem, to wszystko staje się jednością a cały strumień uważności czerpie z całości swego potencjału.
- Poznamy różne medytacje – prowadzone , z dźwiękiem , z mantrami oraz jak stosować je w codziennym życiu
- Poznamy rodzaje pracy z oddechem, jak wiele mogą nam dać różne techniki oddechowe, jak rozwijały się przez tysiące lat swojej historii i ewolucji
- Oraz wiele, wiele więcej… Zapraszamy
- Warsztat będzie na bieżąco dostrajany do pytań i zainteresowań uczestników


Osobami współprowadzącymi będą:
W warsztacie 1A (marcowy), 2, 3 oraz 4 - p. Joanna Frąckiewicz - fizjoterpeutka, naturoterapuetka, terapuetka pracy z ciałem, nauczyciel akademicki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w klinice rehabilitacji w ochojcu.
Od 12 lat fizjoterapeutka, naturoterapeutka, nauczyciel akademicki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej patrzy na ciało człowieka, jego umysł i emocje jak na nierozerwalną całość.
Głównie pracuje jako terapeutka czaszkowo - krzyżowa łączy fizjoterapie mięśniowo - powięziowo - trzewną, medycynę manualną z osteopatyczną pracą na zaburzeniach psychosomatycznych, medycynę konwencjonalna z niekonwencjonalną. Wykorzystując terapie przez ciało wzbogaca sesje o koncepcje pracy zaczerpnięte m.in. z metody A. Lowena S. Pogesa, P.A. Levine,D. Berceli, D.R. Hawkinsa lub Joy Manne oraz wielu innych którzy zauważyli nierozerwalna więź pomiędzy ciałem i umysłem. W trakcie certyfikacji metody TRE. Better Life (link)


Termin: 12-14 marca 2021


Cena: 1300 zł warsztat + koszt noclegu i wyżywienia (zakwaterowanie w domkach:
175 zł osoba/doba/dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja);
210 zł osoba/doba/trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) – szczegóły można znaleźć na stronie ośrodka)


Prowadzący: Jakub Stępnik


Miejsce: Miejsce: Ośrodek Rozwojowy ODDECHOWO
al. prof. Jana Nielubowicza 6, 05-281 Borzymy
www.oddechowo.pl


Celem rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki 300 zł na dane:
J.S. Rehabilitacja i Sport Jakub Stępnik
Nr. Konta: 77 1020 1042 0000 8102 0444 0293 PKO
W tytule prosimy wpisać nazwę i termin warsztatu
10% przychodu z każdego warsztatu będzie przeznaczone na cele charytatywne wybrane wspólnie z grupą ze wspólną intencją
Po wpłacie zaliczki na konto prosimy o wysłanie maila na adres j.s.rehabilitacja@gmail.com z informacją o wpłacie oraz potwierdzeniem na nią.
Zaliczka jest bezzwrotna.


...